Çelik Çatı

Çelik Çatı

Kiremit, betonarme ya da ahşap çatıların yerini alan çelik çatı sistemleri, deprem bölgesinde yer alan ülkemizde hem güvenlik hem de estetik açısından sıklıkla tercih edilen yapı malzemeleri arasında öne çıkıyor. Son yıllarda yapıların çatılarında çelik çatı sistemlerinin en çok tercih edilme sebepleri arasında, şık bir görünüm sunmasının yanı sıra güvenli olması ve diğer çatı malzemelerine oranla daha sağlam olması gibi faktörler de yer alıyor. 

Kullanım alanlarının çok çeşitli olduğu çelik çatı sistemleri; otopark, hava alanı, fabrika, alış veriş merkezleri ve spor tesislerinde kullanılırken özellikle son dönemde çelik çatı ev modelleri de oldukça büyük talep görüyor. İşinin uzmanı mühendislerin tasarladığı, uzun süre boya ve bakım gerektirmeyen ve mükemmel bir izolasyon sağlayan sistemler her türlü mevsim koşulunda rahatlıkla kullanılabiliyor. Kullanılan kaliteli ve hafif çelik malzeme ise deprem gibi doğal afetlerde can ve mal kaybı riskini minimum seviyeye indiriyor.

Her türlü geniş ve yüksek alanda inşası kısa sürede tamamlanan çelik çatı sağlam ve güvenilir kullanımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çelik çatı avantajları içinde; estetik görünüm, uzun kullanım ömrü ve dayanıklılık yer alıyor. Ayrıca oldukça kolay olan bakımı sayesinde, uzun süren çatı tamiri ve bakımı ile uğraşmanız önlenerek maliyetleriniz de oldukça azalıyor.

Çelik çatılar sayesinde mükemmel bir performans elde edebileceğiniz çelik çatı izolasyonu tüm dış etkenlerden binanızın korunmasını sağlıyor. Binaların taşıdığı özelliklere göre hesaplanıp bu doğrultuda özel ölçüler dahilinde tasarlanan çelik çatı sistemleri yüksek ısı ve soğukluğa dayanıklı olarak uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

Binaların boyutu ve genişliğine göre değişiklik gösteren çelik çatı kaplama fiyatları ise her bütçeye uygun olarak sunduğu uygun fiyat avantajları ile öne çıkıyor.

Tasarım aşamasından montajına kadar geçen süreçte M-S çatı sistemleri titiz bir çalışma ile büyük ve başarılı projelere imza atıyor. Yapıların çatı dizaynlarında, gelişen son dönem teknolojilerin kullanıldığı çelik çatı çizimleri ve detayları ile bilgisayar ortamında hazırlanan sistemler, montaj aşamasına kadar tüm işlemleri başarılı bir şekilde yürütüyor. Tüm bu aşamaların bilgisayar ortamında üretildiği çelik çatılar hatasız ve işlevsel bir şekilde tamamlanıyor